Logo Green Frog

 

Tworzenie

Stron Internetowych

Nowoczesne witryny WWW

Twitter
Instagram
Facebook

Wypełnij Brief

Co to jest Brief

Brief to pewnego rodzaju mapa pamięci, dzięki której można poznać firmę od podszewki, czyli dowiedzieć się jak działają poszczególne części, składające się na całość przedsiębiorstwa.

Poligrafia
25 grudnia 2016

Co to jest Brief?


 

 

 

Można powiedzieć, że stworzony na podstawie dostarczonych przez klienta informacji brief, będzie w najbliższym czasie przewodnikiem po naszej pracy. Tworząc stronę zgodnie z tym, co udało nam się zapisać, podpytać i sprecyzować, będziemy mieć pewność, że nasza wizja nie mija się z zamysłem zleceniodawcy – a to już pierwszy krok do sukcesu.


Wielu początkujących w branży ma swoje pomysły, często naprawdę dobre, ale nie trafiające do grupy konsumentów. Jak wiadomo, z niedopowiedzeń rodzą się nieporozumienia. W dbałości o własną markę i zadowolenie osób, dla których przyjdzie nam pracować, powinniśmy postarać się zadać pytania tak, by dowiedzieć się wszystkiego, co możliwe. Briefy mogą być różne, w zależności od branży i samego klienta. Inne będą założenia rozmowy z kimś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę w Internecie, inne z przedsiębiorcą, który wie czego chce, a jego witryna nie jest pierwszą tworzoną stroną. Niemniej jednak, warto zapoznać się z podstawowymi pytaniami, których przyjdzie nam niedługo użyć.

 

                                                     Branża Klienta


Klient i jego branża


Czyli na samym początku staramy się poznać nie tylko markę klienta, ale i branżę, w której się porusza. Dążymy do uzyskania informacji o konkurencji, które prowadzący firmę z pewnością ma. Ustalamy mocne i słabe strony, dowiadujemy się, czym możemy się pochwalić, a co lepiej będzie przemilczeć. Umieszczamy daną markę na tle konkurencyjnych firm, porównujemy. Pytamy o grupy docelowe, bowiem jest to ważna kwestia w tworzeniu nie tylko grafiki, ale także treści na stronie WWW.

 

                                                     Dotychczasowa Strona


Dotychczasowa strona


Jeśli istnieje, warto ją zobaczyć. Zapoznać się ze zdaniem na jej temat, ustalić, co wypadało fajnie, a czego będziemy unikać. Być może analiza zachowań internauty przy dotychczasowym systemie działania, pozwoli nam na jeszcze lepsze dopasowanie interfejsu do jego potrzeb.


Oczekiwania


Tu mamy szerokie pole do popisu, bowiem musimy dowiedzieć się jak najwięcej o stronach internetowych, które przypadły do gustu klientowi. Kolejną kwestią jest zastosowanie standardowych bądź niecodziennych rozwiązań. Już na początku warto sprecyzować, czy strona zajmie się sprzedażą, czy będzie to blog, czy klient uzyska możliwość zapisania do mailingu. Każda z tych kwestii będzie miała znaczenie w dalszych rozmowach. Pytamy o kolorystykę, ewentualne linki wychodzące z witryny, narzędzia jakimi firma posługiwała się dotychczas lub będzie posługiwała. 
Na koniec ustalamy kolorystykę, pokazujemy szablony i własne propozycje. Przedstawiamy autorskie pomysły – być może to któryś z nich stanie się numerem jeden już na wstępie. 

 

 

                                                     Budżet


 

Budżet


Pieniądze nie są tutaj bez znaczenia. Dowiedz się, ile klient chce poświęcić na Twoje usługi. Jeśli jeszcze nie wie – przedstaw poszczególne rozwiązania wraz z różnicą cenową. W końcu to od ilości pracy, jaka zostanie włożona w stronę, będzie zależała jej funkcjonalność, a przede wszystkim cena wykonania. 


Materiały


W rozmowie warto poruszyć temat dostarczenia jakichkolwiek materiałów. Grafiki, które zostały już kiedyś opłacone, przykładowe foldery bądź teksty, mogą okazać się przydatne dla osoby tworzącej stronę, a co więcej – zminimalizować koszty przedsięwzięcia. Jeśli klient nie planuje przebudowy całości całej strategii marketingowej i chce zostawić część z gotowych materiałów – będzie łatwiej wpasować się w stosowany już schemat.


Skuteczność


Wraz ze zmianą witryny, tworzenia nowej strony, pojawiają się określone oczekiwania. Wzrost zainteresowania produktem, większa ilość czytelników, zwiększona sprzedaż, a także inne. Warto je poznać, a później ustalić narzędzia monitorowania postępów. 


Kontakt i terminy 


Słynny deadline, a także osoba, z którą przyjdzie się nam kontaktować. Nie możemy pozwolić sobie na sytuację, w której jesteśmy odsyłani z jednego działu, do drugiego, a co gorsze, nikt nie chce udzielić nam informacji i odpowiedzieć na pytania. 

 

Zastosowanie podstawowych pytań może zminimalizować ilość wprowadzonych później poprawek i znacznie usprawnić pracę. Pamiętaj, że Twoja wizja, choć świetna, musi być zgodna z wymaganiami i oczekiwaniami klienta, który płaci za to, co chciałby otrzymać. Jedyne co możesz zrobić to przedstawienie innych wyjść, pokazanie możliwości i podjęcie próby przekonania do Twoich racji. 

 

 

                                                    Co to jest BRIEF?

 

 

 

  

Copyright © 2012 - 2019  Wszelkie Prawa Zastrzeżone |

Polityka Prywatności

Główna siedziba firmy:

 

ul. Kolejowa 57

40-028

Katowice

 

Telefon: 790 797 777

 

info@greenfrog.pl

Agencja Interaktywna GREEN FROG

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Twitter
Instagram
Facebook